75 ГАДОЎ ВЯЛІКАЙ ПЕРАМОГІ!
2018 -2020
Год Малой Родины
ШАГ
Школа активного гражданина
POMOGUT.BY
ресурс для людей, столкнувшихся с проблемой наркомании
Настаўніцкая газета
МВД
Могилевский институт МВД
УУниверситет гражданской обороны
:: ::

Интересная суббота!

СУБОТА - ЧАС НЕ ДЛЯ НУДЫ!!!

Паважаныя вучні, бацькі, бабулі і дзядулі!

Запрашаем Вас займальна і заўзята адпачыць у сценах нашай школы.

У суботу вас чакаюць:

• Дні здароўя

•Спартыўныя спаборніцтвы, спартландыі

•Заняткі па інтарэсах "Юны інфарматыкі", "Спартыўныя гульні", "Юны выратавальнік"

•Агульнашкольныя акцыі

•Працоўныя дэсанты

•Паездкі і экскурсіі

•ДЫСКАТЭКІ

• КОНКУРСЫ, ВІКТАРЫНЫ, ГУЛЬНІ

22 ноября 2020 г.
ДЗЕНЬ ПРАФІЛАКТЫКІ СНІД

ПЛАН

мерапрыемстваў на 28 лістапада (субота) 2020 года

"СНІДУ - НЕ!"

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказныя

10.00-10.40

Спартыўная зала

Спартландыя “Мы за ЗОЖ” 1-4 кл.

Найдзенка А.У.

Бельскі І.У.

10.00-11.25

2 паверх, кабінет аб’яднання

Аб’яднанне па інтарэсах “Цуды з паперы”

Катлярчук Ю.А.

10.40-11.15

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах

“Лёгкая атлетыка”

Бельскі І.У.

11.15-11.55

Кабінет фізікі

Віктарына "Нашы веды аб ВІЧ/СНІД"

6-8 класы

Кліменка В.Л.

11.35-13.00

2 паверх, кабінет аб’яднання

Аб’яднанне па інтарэсах “Цуды з паперы”

Катлярчук Ю.А.

11.55-12.35

Кабінет гісторыі

КТС "СНІД - НЕ ПРЫГАВОР"

Дземідовіч Л.А.

12.00-12.40

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Юныя інспектара дарожнага руху”

Дземідовіч Л.А.

12.40-13.20

Агр.Судкова

Акцыя “СНІДУ - НЕ!”

Цукерман Я.І.

13.20-15.00

Актавая зала

Прагляд карыснага кіно “Урокі лёгкадумнага кахання”

Цукерман Я.І.

15.00-17.00

Кабінет інфарматыкі

Работа камп’ютаранага класа

Галеня А.С.

17.20-18.00

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Баскетбол”

Бельскі І.У.

18.00 -20.00

Спартыўная зала

Спартыўныя гульні на выбар

Сяргеенка У.А.


23 ноября 2020 г.
ДЗЯКУЙ ЗА МІРНАЕ НЕБА!


16 ноября 2020 г.
ДЗЕНЬ ПАМЯЦІ  "ДЗЯКУЙ ЗА МІРНАЕ НЕБА”

ПЛАН

МЕРАПРЫЕМСТВАЎ  НА 21 ЛІСТАПАДА (СУБОТА) 2020 ГОДА

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказны

10.00 -10.45

кабінет 3 класа

КТС “Дзякуй за мірнае неба”

Аніскавец Н.В.

10.00 -11.25

2 паверх, кабінет абъяднання

Аб’яднанне па інтарэсах “Цуды з паперы”

Катлярчук Ю.А.

10.40-11.15

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах

“Лёгкая атлетыка”

Бельскі І.У

11.15-11.55

спартыўная зала

Спартыўная эстафета

 “Юныя абаронцы Айчыны”

Бельскі І.У.

 

11.35 -13.00

2 паверх, кабінет абъяднання

Аб’яднанне па інтарэсах “Цуды з паперы”

Катлярчук Ю.А.

11.55-12.35

кабінет матэматыкі

Гадзіна памяці

“24 лістапада- Дзень вызвалення Хойніцкага раёна ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў” 

Кліменка В.Л.

12.40-13.20

агр.Судкова

Аперацыя “Чысты помнік”

Цукерман Я.І.

13.20-15.00

Актавая зала

Прагляд відэафільма “Брэсцкая крэпасць”

Цукерман Я.І.

15.00-17.00

кабінет інфарматыкі

Работа камп’ютарнага класа

Галеня А.С.

18.00 -20.00

Спартыўная зала

Гульні на выбар

Сяргеенка У.А.


16 ноября 2020 г.
МЫ ВЫБІРАЕМ ЗАДАРОВЫ ЛАД ЖЫЦЦЯ


08 ноября 2020 г.
ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ "МЫ ВЫБІРАЕМ ЗДАРОВЫ ЛАД ЖЫЦЦЯ"

ПЛАН

Мерапрыемстваў на 14 лістапада (субота) 2020 года

Дэвіз дня: Я здароўе зберагу- сам сабе я дапамагу

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказныя

10.00-10.40

кабінет 4 класа

Гульня-віктарына "Карысна або шкодна"

Ліпко Л.В.

 

10.40-11.15

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах

“Лёгкая атлетыка”

Бельскі І.У.

11.15-11.55

спартыўная зала

Эстафета “ Вясёлыя старты” 5 клас

Бельскі І.У.

Сяргеенка У.А.

11.55-12.35

Кабінет матэматыкі

Інтарактыўная  віктарына "Прафілактыка COVID-19"

Пабядзінская Л.М.

12.00-12.40

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Юныя інспектара дарожнага руху”

Дземідовіч Л.А.

12.40-13.20

файе 1 паверха Гуляем у тэніс Цукерман Я.І.

13.20-14.00

кабінет матэматыкі

КТС "Я ВЫБІРАЮ ЗДАРОВЫ ЛАД ЖЫЦЦЯ"

Цукерман Я.І.

14.00-15.00

школьны двор ПРАЦОЎНЫ ДЭСАНТ "ШКОЛЬНЫ САД" Прыходзька С.Г.

15.00 -17.00

Камп’ютарны клас

Работа камп’ютаранага класа

Галеня А.С.

17.20-18.00

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Баскетбол”

Бельскі І.У.

18.00 -20.00

Спартыўная зала

Камандная эстафета "Мы будучыя алімпійцы" 

Сяргеенка У.А.


31 октября 2020 г.
День   бяспекі


26 октября 2020 г.
ДЗЕНЬ БЯСПЕКІ

ПЛАН

Мерапрыемстваў на 31 кастрычніка (субота) 2020 года

Дэвіз дня: Твая бяспека ў тваіх руках

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказныя

8.30-16.00

Кабінет 1 класа, ГПД 2-4 кл.

Работа аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем “Усмешка”

Пятруненка К.І.

10.00-10.40

Кабінет 4 класа

Гульні на свежым паветры

Ліпко Л.В

10.40-11.20

Школьны стадыён

Працоўны дэсант “Школьны двор”

Кліменко В.Л

11.20-12.00

кабінет 7 класа

Інтарактыўная гульня па ПДР

Кананевіч Г.В.

12.00-12.40

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Юныя інспектара дарожнага руху”

Дземідовіч Л.А.

12.40-13.20

Кабінет гісторыі

КТС “Я і мая бяспека”

Галеня А.С.

14.00-16.00

Камп’ютарны клас

Работа камп’ютаранага класа

Прыходзька С.Г.

16.00 -18.00

агр.Судкова

Рэйд “Падлетак”

Коваль Н.Ф.

18.00 -20.00

Спартыўная зала

Спаборніцтвы па валейболу

Дземідовіч Л.В.


26 октября 2020 г.
ГАЛОЎНЫ ЗАКОН - БЫЦЬ ЧАЛАВЕКАМ


19 октября 2020 г.
ДЗЕНЬ ПРАВАВЫХ ВЕДАЎ

          ПЛАН

             Мерапрыемстваў на 24 какстрычніка (субота)

                                Дэвіз суботы: "Няма правоў без абавязкаў"

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказныя

10.00-10.40

Спартыўная зала

Спартландыя  “Каляровыя мячы”

(1-4 кл)

Фурс С.М.

10.40-11.20

Кабінет беларускай мовы

Турнір знаўцаў “Па сцежках асноўнага закона чалавека” 5-7 кл.

Кананевіч Г.В.

11.20-12.00

Школьны двор

Рухомыя гульні і эстафеты на свежым паветры

Пабядзінская Л.М.

12.00-12.40

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Юныя інспектара дарожнага руху”

Дземідовіч Л.А.

12.40-13.20

Кабінет гісторыі

КТС “Галоўны закон – быць чалавекам”

Лобан К.М.

 13.20-14.00

Музейны пакой

Пашуковая дзейнасць атрада “Следапыты”

Пятруненка К.І. ПА АА БРСМ, БРПА

14.00-16.00

Капм’ютарны клас

Работа камп’ютарнага класа

Цукерман Я.І.

16.00 -17.00

Кабінет сацыяльнага педагога

Кансультацыі сацыяльнага педагога

 Коваль Н.Ф.

18.00-20.00

Спартыўная зала

Спартыўныя гульні на выбар 7-11 кл

Сяргеенка У.А.


19 октября 2020 г.
ВОСЕНЬСКІЯ ФАНТАЗІІ

ТВОРЧАЯ ШКОЛЬНАЯ СУБОТА


ДЗЕНЬ ТВОРЧАСЦІ І ФАНТАЗІІ

ПЛАН

Мерапрыемстваў на 17 кастрычніка (субота) 2020 года

Дэвіз дня: Натхненне прыходзіць падчас працы

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказныя

10.00-10.40

Актавая зала

Конкурсная праграма “Таленавітыя ва ўсім” (2-5 кл)

Найдзенка А.У.

10.40-11.20

Майстэрня

Творчая майстэрня “Восеньскія фантазіі”

Лобан К.М.

11.20-12.00

Школьны стадыён

Рухомыя гульні і эстафеты на свежым паветры

   Галеня А.С.

Дземідовіч Л.А.

12.00-12.40

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Юныя інспектара дарожнага руху”

Дземідовіч Л.А.

12.40-13.20

Школьный двор

КТС “Я люблю восень!”

 

Кліменка В.Л.

 

13.20- 14.00

 

Школьный двор

 

Працоўны дэсант “Лістапад”

Цукерман Я.І   Валанцёрскі атрад “Эка-лайф”

14.00-16.00

Капм’ютарны клас

Работа камп’ютарнага класа

Прыходзька С.Г.

16.00 -17.00

Кабінет сацыяльнага педагога

 

Кансультацыі сацыяльнага педагога

 

Коваль Н.Ф.

18.00-20.00

Спартыўная зала

Спартыўныя гульні на выбар 7-11 кл

Сяргеенка У.А.


12 октября 2020 г.
ЗДАРОВАМУ - УСЁ ЗДОРАВА!

10 кастрычніка ў нашай школе прайшоў ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ!

         Дзень здароўя ў школе - гэта вясёлае святасвята добрага настроюспорту і здароўя. Школьнікі вельмі чакаюць гэты дзенькаб паўдзельнічаць у спартыўных спаборніцтвах.
       Спартыўныя спаборніцтвы сабралі навучэнцаў школы. Праграма Дня здароўя была вельмі насычанайДля вучняў 1-5 класаў прайшла спартыўная праграма "Наперад, да рэкордаў" , для 6-8 класаў 
адбыліся гульні на свежым паветры "Падарожжа за скарбам здароўя",  для 9-11 класаў - спаборніцтвы па валеболу.


05 октября 2020 г.
ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ "НАПЕРАД ДА РЭКОРДАЎ"

ПЛАН

Мерапрыемстваў на 10 кастрычніка (субота) 2020 года

Дэвіз дня: Здароваму- усё здорава!”

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказныя

10.00-10.40

Спартыўная зала

Спартыўная праграма “Наперад да рэкордаў” (2-5 кл)

Бельскі І.У.,

Аніскавец Н.В.

11.15-11.55

Школьны стадыён

Гульні на свежым паветры “Падарожжа за скарбам  здароўя” (6-8 кл)

Сяргеенка У.А.

11.55-12.35

Фае 1 паверха

Турнір па тэнісу

Сяргеенка У.А.

12.00-12.40

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Юныя інспектара дарожнага руху”

 

Дземідовіч Л.А.

 

12.40-13.20

Кабінет педагога-арганізатара

 

КТС “Падарунак да Дня Маці”

 

Цукерман Я.І.

 

13.20- 14.00

 

Агр.Судкова

Акцыя “Скажы НЕ дрэнным звычкам”

Цукерман Я.І

Валанцёрскі атрад “Здароўе”

14.00-16.00

Капм’ютарны клас

 

Работа камп’ютарнага класа

 

Пятруненка К.І.

16.00 -17.00

Кабінет сацыяльнага педагога

 

Кансультацыі сацыяльнага педагога Гадзіна-роздум “Пагутарым аб адказнасці” (8-11 кл)

 

Коваль Н.Ф.

18.05-20.00

Спартыўная зала

Спаборніцтвы па валейболу 8-11 кл

Сяргеенка У.А


05 октября 2020 г.
Шануй настаўніка!!!


28 сентября 2020 г.
ДЗЕНЬ НАСТАЎНІКА

ПЛАН

Мерапрыемстваў на 3 кастрычніка (субота) 2020 года

Дэвіз дня: “Шануй настаўніка лепей як крамніка”

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказныя

10.00-10.40

Кабінет 2 класа

КТС “Падарунак для настаўніка” (2-4 кл)

Ліпко Л.В.

10.40-11.15

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Легкая атлетыка”

Бельскі І.У

11.15-11.55

Школьны стадыён

Спаборніцтвы па валейболу “Разам з настаўнікам” (5-7 кл, настаўнікі)

Сяргеенка У.А.

 

11.55-12.35

Агр.Судкова

Дабрачынная акцыя “З любоўю і павагай” (віншаванне ветэранаў педагагічнай працы)

 

Цукерман Я.І.,

Лідары АА “БРСМ”

12.00-12.40

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Юныя інспектара дарожнага руху”

Дземідовіч Л.А.

 

12.40-13.20

Кабінет геаграфіі

Конкурс малюнкаў “Мой настаўнік”

Валанцёрскі атрад “Здароўе”

Цукерман Я.І.

13.20- 14.00

Агр.Судкова

Акцыя “Дом без адзіноты” (9-11 кл)

Прыходзька С.Г.

14.00-16.00

Капм’ютарны клас

Работа камп’ютарнага класа

Галеня А.С.

16.00 -17.00

Кабінет сацыяльнага педагога

Кансультацыі сацыяльнага педагога

Коваль Н.Ф.

17.20-18.00

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Баскетбол”

Бельскі І.У.

18.05-20.00

Спартыўная зала

Спартыўныя гульні на выбар 7-11 кл

Сяргеенка У.А


28 сентября 2020 г.
ВАЛАНЦЁРСКІ АТРАД "ЗДАРОЎЕ"


21 сентября 2020 г.
Дзень дабрыні і міласэрнасці

ПЛАН

Мерапрыемтсваў на 26 верасня (субота) 2020 года

      Шляхам дабрыні і міласэрнасці

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказныя

10.00-10.40

Школьны стадыён

Гульні на свежым паветры “Добра быць здаровымі” (2-5 кл)

НайдзенкаА.У

Бельскі І.У.

10.40-11.15

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Легкая атлетыка”

Бельскі І.У

11.15-11.55

Актавая зала

Гульня “Падарожжа па кутках добрага сэрца” (6-7 кл)

Кананевіч Г.В.

Кліменка В.Л.

11.55-12.35

Кабінет французкай мовы

Трэнінг “Дабро і міласэрнасць у маім жыцці” (8-11 кл)

Лобан К.М

12.00-12.40

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Юныя інспектара дарожнага руху”

Дземідовіч Л.В.

12.40-13.20

Кабінет геаграфіі

КТС “ Падарунак да свята сталых людзей”

Цукерман Я.І.

Галеня А.С.

13.20-14.00

Файе 2 паверха

Афармленне кутка валанцёра

Валанцёрскі атрад “Здароўе”

Цукерман Я.І.

14.00-16.00

Капм’ютарны клас

Работа камп’ютарнага класа

Пятруненка К.І.

16.00-17.00

Кабінет сацыяльнага педагога

Кансультацыі сацыяльнага педагога

Коваль Н.Ф.

17.20-18.00

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Баскетбол”

Бельскі І.У.

18.00-20.00

Спартыўная зала

Работа спартыўнай залы

Бельскі І.У.

 


20 сентября 2020 г.
ЦІКАВАЯ ШКОЛЬНАЯ СУБОТА


14 сентября 2020 г.
Дзень Еўрапейскай мабільнасці

ПЛАН

Мерапрыемтсваў на 19 верасня (субота) 2020 года

 

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказныя

9.00-13.00

СШ №3

Шкаліада

Сяргеенка У.А.

10.00-10.40

Кабінет 2 класса

Конкурс малюнкаў “Эка-транспарт будучага”

Аніскавец Н.В.

10.00-12.30

СШ №3

Гульнёвая праграма “Гуляем МЫ!”

Пятруненка К.І.

10.40-11.15

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Легкая атлетыка”

Бельскі І.У

11.15-11.55

Школьны стадыён

Спартыўны марафон «На веласіпедзе ў школу”

Бельскі І.У

11.55-12.35

Кабінет 4 класа

Турнір знаўцаў ПДР “Веласіпед і дарога”

Ліпко Л.В.

12.00-12.40

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Юныя інспектара дарожнага руху”

Дземідовіч Л.В.

12.40-13.20

агр.Судкова

Работа валанцёрскага атрада “Здароўе”

Акцыя “Судкова- здаровы аграгарадок”

Цукерман Я.І.

13.20-14.00

агр.Судкова

Працоўны дэсант “Школьны сад”

Валанцёрскі атрад “Цімуравец” Лобан К.М.

14.00-16.00

Капм’ютарны клас

Работа камп’ютарнага класа

Прыходзька С.Г.

16.00-17.00

Кабінет сацыяльнага педагога

Кансультацыі сацыяльнага педагога

Коваль Н.Ф.

17.20-18.00

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Баскетбол”

Бельскі І.У.

18.00-20.00

Спартыўная зала

Работа спартыўнай залы

Сяргеенка У.А.


14 сентября 2020 г.
ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ


06 сентября 2020 г.
ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ  “ЗДАРОВЫМ БЫЦЬ ЗДОРАВА!”

ПЛАН

мерапрыемтсваў на 12 верасня (субота) 2020 года

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказныя

10.00-10.40

10.45-11.25

Кабінет аб’яднання

Аб’яднанне па інтарэсах “Цуды із паперы” ЦТДіМ

Катлярчук Ю.А.

9.30-12.30

СШ № 3

Раённы злёт атрадаў ЮСМ

Пятруненка К.І., Цукерман Я.І.

10.40-12.40

Школьны стадыён

Шкаліяда 5-11 класы

Бельскі І.У.

10.40-11.15

Кабінет 1 класа

Конкурс малюнкаў “Я  і мая спартыўная сям’я” 1-2 кл

Фурс С.М.

11.20-12.05

Кабінет 3 класа

Конкурс-віктарына “Падарожжа ў краіну Вітамінію” 3-4 кл

Найдзенка А.У.

12.05-12.45

Актавая зала

Відэолекторый “Жыві без шкодных звычак” 8-11 кл.

Коваль Н.Ф.

12.45- 13.30

Файе 1 і 2 паверха

Квест-гульня “Здароўе у нашым жыцці” 5-7 класы

Кананевіч Г.В.

13.30 -14.15

Агр.Судкова,

Акцыя “ Здаровым быць модна”

лідэры ПА АА “БРСМ”,

14.15-15.00

Школьны стадыён

Рухомы гульні на свежым паветры

Дземідовіч Л.А

15.05-17.00

Капм’ютарны клас

Камп’ютарныя гульні

Галеня А.С

18.00-18.40

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Баскетбол”

Бельскі І.У.

18.40-20.00

Спартыўная зала

Работа спартыўнага зала

Сяргеенка У.А.

 


05 сентября 2020 г.
Интересная суббота!


31 августа 2020 г.
Интересная суббота!

ПЛАН

Мерапрыемтсваў на 5 верасня (субота) 2020 года 

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказныя

10.00-10.40

Камп’ютарны клас

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

10.40-11.20

Кабінет 4 класа

Творчая майстэрня 1-5 кл

Катлярчук Ю.А.

11.20-11.50

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Легкая атлетыка”

Бельскі І.У

11.20-12.05

Кабінет 2 класа

Гульнёвая праграма “Па сцежках здаровага ладу жыцця” 1-4

Аніскавец Н.В

12.05-12.45

Спартыўны стадыён

Спартландыя “Здаровыя дзеці-будучыня краіны”

Сяргеенка У.А.

12.45- 13.30

Кабінет 9 класа

Спартыўныя спаборніцтвы “Дабл-даг” 8-11 класы

Пабядзінская Л.М.

13.30 -14.15

Агр.Судкова, агр.Храпкаў

Акцыя “ Увага ўсім! Зберажы здароўе з моладу”

Пятруненка К.І, лідары ПА АА “БРСМ”

14.15-15.00

Школьны двор

Конкурс малюнкаў на асфальте ““Мы здароўю кажам “ДА”

Дземідовіч Л.А.

15.00-15.45

Капм’ютарны клас

Інтарактыўная гульня “ Бяспечная кола”

Пятруненка К.І.

15.45-18.00

Камп’ютарны клас

Камп’ютарныя гульні

Галеня А.С.

18.00-18.40

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Баскетбол”

Бельскі І.У.

18.40-20.00

Спартыўная зала

Спаборніцты па міні-футболу 8-11 кл.

Бельскі І.У

 


18 мая 2020 г.
Дзень прафарыентацыі

Достигнуты новые высоты!



Мая будучая прафесія


23 марта 2020 г.
Дзень экалогіі

Достигнуты новые высоты!


14 марта 2020 г.
Дзень здароўя

Достигнуты новые высоты!


09 марта 2020 г.
Міжнародны Жаночы Дзень

Достигнуты новые высоты!


02 марта 2020 г.
Дзень бяспечных паводзін

Достигнуты новые высоты!


24 февраля 2020 г.
Дзень абаронца Айчыны

Як будучыя салдаты і камандзіры, хлопцы з дзяцінства павінны выхоўваць у сабе такія якасці, як уменне сябраваць, трымаць слова, быць смелымі і мужнымі, высакароднымі і добрымі.

22 лютага 2020 года прайшли мерапрыемствы, прысвечаныя Дню Абаронцаў Айчыны. Для 5-7 класаў была праведзена гульня-віктарына “Аты-баты, стань салдатам”, для 1-4 конкурсная праграма “Есць такая прафесія – Радзіму абараняць”.   

Сапраўднае свята падаравалі дзеці сваім татам, якія працуюць у КСУП "Судкова",яны павіншавалі іх прыгожымі паштоўкамі, якія зрабілі самі і падаравалі свае вершы і песні.


17 февраля 2020 г.


10 февраля 2020 г.
Дзень здароўя

8 февраля в рамках Дня Здоровья прошала спартакиада "Здоровый агрогородок".

В спартакиаде приняли участие ветераны труда, работники  и специалисты КСУП "Судково", молодежь агророгодка Судково, родители и дети Судковской средней школы, администрация Судковского сельского исполнительного комитета, сотрудники РОЧС, участковый инспектор.

Программа состояла из 5 видов спорта: волейбол, мини-футбол, стрельба, шашки, тенис.

Перед началом соревнований директор школы Ковзик Л.Г. провела со всеми музыкальную разминку и сразу же в борьбу вступили ветераны труда. Неожиданно приятно удивили они всех своей физической подготовкой, борьба по волейболу за первое место была жаркой. Победила команда "Палешукі".

Сильнейшими в шашках стали: Ходосок Валентин, рабочий КСУП "Судково", участковый инспектор Звягин В.В., представиль молодежи агргородка Черкас Ольга. В соревнованиях по мини-футболу победу одержала команда Судковской средней школы. В соревнованиях по теннису победителями стали: Сульженко Александр и его сын Роман, Хвост Анна и ее сын Даниил, Астапенко Елена и ее дочь Мария. Что касается стрельбы? Желающих было много, но победителями стали: Сульженко Александр, Звягин В.В., Мовчан А.С.


03 февраля 2020 г.
Дзень сустрэчы школьных сяброў


27 января 2020 г.
День науки

В этом году 26 января празднуется День белорусской науки.
Именно поэтому в эту субботу учащиеся приняли участие в различных мероприятиях, во время которых показали свою эрудицию, знания в сфере наук, проявляли смекалку, целеустремленность. И вообще, отлично провели время.


19 января 2020 г.
Дзень эканоміі і беражлівасці

Достигнуты новые высоты!


13 января 2020 г.
ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ "ЗІМНІ МАРАФОН"


28 декабря 2019 г.
НОВОГОДНЯЯ ДИСКОТЕКА "НОВЫЙ ГОД КАК НОВЫЙ ХИТ"


21 декабря 2019 г.
Дед Мороз и Снегурочка приглашают в субботу на праздник


16 декабря 2019 г.
Дзень бяспечных паводзін

ПЛАН

мерапрыемстваў  на 21 снежня (субота) 2019 года

Дзень бяспечных паводзін

 “Бяспечны Новы Год”

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказны

10.00 -10.45

Камп'ютарны клас

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

10.00-10.45

10.50-11.35

11.40-12.25

Кабінет 4 класа

Заняткі ад ЦТДіМ “Цуды з паперы”

 

Катлярчук Ю.А.

12.15-13.00

Творчая майстэрня “Падарункі на свята”

Катлрчук Ю.А.,

 Бобр Л.А.

10.45-11.30

Кабінет 2 класа

Конкурсная прагарама “Школа бяспечных паводзін”

Аніскавец Н.В., Найдзенка А.У,

11.30-12.15

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Легкая атлетыка”

Бельскі І.У.

12.15-13.45

Спартыўная зала

Заняткі па міні-футболу (ДзЮСШ)

Сцяпаненка А.А.

13.00-13.45

Кабінет 11 класа

Інтэлектуальная гульня “Мой бяспечны Новы Год”

Кананевіч Г.В., Прыходзька С.Г.

13.45-14.30

Кабінет педагога-сацыяльнага

Індывідуальныя гутаркі з падлеткамі “Бяспечныя канікулы”

Коваль Н.Ф.

14.30-17.30

Кабінет інфарматыкі

Работа камп’ютаранага класа

Коваль Н.Ф.

18.00 -20.00

Спартыўная зала

Спаборніцтвы па валейболу, міні-футболу  8-11кл.

Бельскі І.У.


16 декабря 2019 г.
Дзень здароўя "Спорт любіць - моцным быць"

14.12.2019 у школе прайшоў Дзень здароўя  пад дэвізам "Спорт любіць - моцным быць". Усе, хто любіць спорт, хоча быць здаровым, прынялі ўдзел у шостым школьным дні.  Спаборніцтвы былі яркімі і азартнымі. Каманды прадэманстравалі спартыўнае майстэрства і волю да перамогі. ... Віншуем ўсіх удзельнікаў з добрым настроем і моцным здароўем!  Актыўны ўдзел у мерапрыемстве прынялі вучні 5 і 8 класа.


09 декабря 2019 г.
Дзень здароўя

ПЛАН

мерапрыемстваў  на 14 снежня (субота) 2019 года

Дзень здароўя

 “Спорт любіць – здаровым быць”

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказны

10.00 -10.45

Камп'ютарны клас

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

10.00-10.45

10.50-11.35

11.40-12.25

12.25-13.15

Кабінет 4 класа

Заняткі ад ЦТДіМ “Цуды з паперы”

 

Катлярчук Ю.А.

10.45-11.30

Кабінет 6 класа

Брэйн - рынг “Знаўцы спорту” 5-7 кл.

Кліменка В.Л.,

Фурс С.М.

11.30-12.15

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Легкая атлетыка”

Квэст – гульня “Здаровы лад жыцця”

Бельскі І.У., Пятруненка К.І.

12.15-13.45

Спартыўная зала

Заняткі па міні-футболу (ДзЮСШ)

Спаборніцтвы па міні-футболу 1-4 кл.

Сцяпаненка А.А.

12.15-13.00

Кабінет 4 класа

Конкурс малюнкаў “Спорт любіць – здаровым быць”

Пабядзінская Л.М.

13.00-13.45

1 паверх

Турнір па настольнаму тэнісу

Захаранка Д.Ю.

13.45-14.30

Кабінет педагога-сацыяльнага

Індывідуальныя гутаркі з падлеткамі “Мае будучае”

Коваль Н.Ф.

14.30-17.30

Кабінет інфарматыкі

Работа камп’ютаранага класа

Коваль Н.Ф.

18.00 -20.00

Спартыўная зала

Спаборніцтвы па валейболу, міні-футболу  8-11кл.

Сяргеенка У.А.


09 декабря 2019 г.
Дзень сям

Достигнуты новые высоты!


02 декабря 2019 г.
Дзень сям

ПЛАН

мерапрыемстваў  на 7 снежня (субота) 2019 года

 “Мая сям’я – галоўны скарб”

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказны

10.00 -10.45

Камп'ютарны клас

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

10.00-10.45

10.50-11.35

11.40-12.25

12.25-13.15

Кабінет 4 класа

Заняткі ад ЦТДіМ “Цуды з паперы”

 

Катлярчук Ю.А.

10.45-11.30

Спартыўная зала

Спартыўныя спаборніцтвы  “Наперад да рэкордаў” 5-8 кл.

Бельскі І.У.

Пабядзінская Л.М.

11.30-12.15

Кабінет 5 класа

Гульнёвая праграма “Разам дружная сям'я” 2- 4 кл.

Найдзенка А.У.

12.15-13.45

Спартыўная зала

Заняткі па міні-футболу (ДзЮСШ)

Сцяпаненка А.А.

12.15-13.00

кабінет 4 класа Хвілінка творчасці "Навагоднія упрыгожванні" Прыходзька С.Г.

13.00-13.45

Кабінет 5 класа

Конкурс малюнкаў  “Мая сям'я”

Кліменка В.Л.

13.45-15.00

классы

КТС "Навагодняя прыгажосць"

Коваль Н.Ф.

15.00-17.30

Кабінет педагога-сацыяльнага

Індывідуальныя гутаркі з падлеткамі “Я і мая сям’я”

Коваль Н.Ф.

18.00 -20.00

Спартыўная зала

Спаборніцтвы па валейболу, міні-футболу  8-11кл.

Бельскі І.У.


02 декабря 2019 г.
СНІД НЕ ВЫБІРАЕ - ВЫБІРАЕШ ТЫ!

 30 лістапада ў школе прайшлі  мерапрыемствы да Дня барацьбы са СНІДам “СНІД не выбірае – выбіраеш ты”. На мерапыемства была запрошана  памочнік урача Судкоўскай  амбулаторыі Моўчан А.С, якая пазнаёміла вучняў  са статыстычнымі дадзенамі па Беларусі, аб спосабах перадачы ВІЧ-інфекцыі , якія меры засцярогі трэба выконваць каб не заразіцца і інш.  З дапамогай відэароліка «ВИЧ и СПИД. Все самые интересные факты о ВИЧ и СПИДе» удзельнікі мерапрыемства пазнаёміліся з інфармацыяй аб тым, як з’явіўся гэты вірус, як ён дзейнічае на чалавека, якія катэгорыі насельнцтва больш за ўсё падвержаны гэтай хваробе. Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце Захаранка Д.Ю.  пазнаёў з сімвалам памяці ахвяр СНІДу – чырвонай стужкай. На прыканцы мерапрыемства вучням была прапанавана віктарына “Так ці не!”. 


25 ноября 2019 г.
Дзень барацьбы са СНІДам

ПЛАН

мерапрыемстваў  на 30 лістапада (субота) 2019 года

 “СТОП! ВІЧ, СНІД!"

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказны

10.00 -10.45

Камп'ютарны клас

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

10.00-10.45

10.50-11.35

11.40-12.25

Кабінет 4 класа

Заняткі ад ЦТДіМ “Цуды з паперы”

Катлярчук Ю.А.

12.15-13.00

Творчая майстэрня ад ЦТДіМ

Катлярчук Ю.А.

10.45-11.30

Спартыўная зала

Спартландыя  “Мы выбіраем здароўе” 3-5 кл.

Фурс С.М.,

Найдзенка А.У.

11.30-12.15

Кабінет 8 класа

ЧАС ЗНОСІН  “Што трэба ведаць аб СНІДзе” 6-8 кл.

Пабядзінская Л.М.

12.15-13.45

Спартыўная зала

Заняткі па міні-футболу (ДзЮСШ)

Сцяпаненка А.А.

13.00-13.45

Кабінет 6 класа

КТС “СНІД не выбірае – выбар за табою!”

Бобр Л.А.

13.45-14.30

агр. Судкова

Акцыя “Скажы “НЕ” СНІДу”

Прыходзька С.Г.

14.30-16.00

Актавая зала

Відэалекторый “СНІД не спіць”

Коваль Н.Ф.

16.00-18.00

Кабінет педагога-сацыяльнага

Індывідуальныя гутаркі з падлеткамі “Я і мае будучае”

Коваль Н.Ф.

18.00 -20.00

Спартыўная зала

Спаборніцтвы па валейболу, міні-футболу  8-11кл.

Сяргеенка У.А.


25 ноября 2019 г.
Патрыятычная субота


18 ноября 2019 г.
Дзень патрыётаў

ПЛАН

мерапрыемстваў  на 23 лістапада (субота) 2019 года

“Мы – патрыеты!”

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказны

10.00 -10.45

Камп'ютарныклас

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

10.00-10.45

10.50-11.35

11.40-12.25

12.30-13.15

Кабінет 4 класа

Заняткі ад ЦТДіМ “Цуды з паперы”

Катлярчук Ю.А.

11.30-12.15

Спартыўная зала

Спартыўная эстафета “Юны абаронца Айыны” 1-4 кл.

Аніскавец Н.В.,

Ліпко Л.В.

12.15-13.00

Кабінет 5 класа

Патрыятычная гульня “Мы - патрыеты Радзімы!” 5-7 кл.

Кліменка В.Л.,

 

12.15-13.45

Спартыўная зала

Заняткі па міні-футболу (ДзЮСШ)

Сцяпаненка А.А.

12.15-13.00

Кабінет 10 класа

Інтарактыўная гульня “Гераічнае мінулае Хойнікшчыны” 5-8 кл.

Захаранка Д.Ю.

13.00-13.45

Кабінет 5 класа

Конкурс малюнкаў “Мы – патрыеты!”

Бобр Л.А.

13.45-15.00

Могілкі агр. Судкова

Акцыя “Абяліск”

Бобр Л.А.

15.00-17.30

Актавая зала

Прагляд відэафільма “Брэсцкая крэпасць”

Коваль Н.Ф.

18.00 -20.00

Спартыўная зала

Спаборніцтвы па валейболу, міні-футболу  8-11кл.

Захаранка Д.Ю.


11 ноября 2019 г.
Дзень працы і прафарыентацыі

ПЛАН

мерапрыемстваў  на 16 лістапада (субота) 2019 года

 “Мая будучая прафесія”

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказны

10.00 -10.45

Камп'ютарны клас

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

10.00-10.45

Кабінет 4 класа

Заняткі ад ЦТДіМ “Цуды з паперы”

Катлярчук Ю.А.

10.50-11.35

Кабінет 4 класа

Творчая майстэрня “Рыхтуем падарунак да свята работнікаў сельскай гаспадаркі”

Лобан К.М., Катлярчук Ю.А.

11.40-12.25

12.30-13.15

Кабінет 4 класа

Заняткі ад ЦТДіМ “Цуды з паперы”

Катлярчук Ю.А.

11.30-12.15

Спартыўная зала

Спартландыя “Стартуюць прафесіі”

Фурс С.М.,

Найдзенка А.У.

12.15-13.00

Кабінет 5 класа

Гульня-віктараны “Свет прафесій ” 1-4 кл.

Аніскавец Н.В.,

Ліпко Л.В.

12.15-13.45

Спартыўная зала

Заняткі па міні-футболу (ДзЮСШ)

Сцяпаненка А.А.

13.00-13.45

Кабінет 7 класа

Конкурс малюнкаў “Лепшая прафесія ў свеце”

Кліменка В.Л., Прыходзька С.Г.

13.45-14.30

Агр. Судкова

Наведванне МТФ КСУП “Судкова” 8-11 кл.

Галеня А.С.

14.30-15.15

Агр. Судкова

Пашуковая дзейнасць атрада “Следапыты”

Захаранка Д.Ю., лідары ПА АА БРСМ, БРПА

15.15-17.00

Камп’ютарны клас

Работа комп’ютарнага класа

Бобр Л.А.

18.00 -20.00

Спартыўная зала

Спаборніцтвы па валейболу, міні-футболу  8-11кл.

Сяргеенка У.А.




11 ноября 2019 г.
 ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ  "Чэмпіянат вясёлага мяча»

9 лістапада, ў рамках рэалізацыі плана мерапрыемтстваў на канікулы, быў праведзены ДЗЕНЬ ЗДАРОЎЯ "ЧЭМПІЯНАТ ВЯСЁЛАГА МЯЧА". 

Стала добрай традыцыяй у Судкоўскай сярэдняй школе праводзіць у другую суботу месяца Дзень здароўя. Гэта спрыяе фармаванню здаровага ладу жыцця, выхаванню цікавасці да ўдзелу ў спартыўна-масавых мерапрыемствах, умацаванню ўпэўненасці дзяцей у сваіх сілах і ведах, выхаванню любові да спорту. Выдатна, весела і заўзята ў нашай школе ў суботу на канікулах праходзіў Дзень здароўя, арганізатарамі якога былі Сяргеенка Уладзімір Аркадзьевіч, Бельскі Ігар Уладзіміравіч і Аніскавец Наталля Васільеўна.
 
Спаборніцтвы былі арганізаваны з улікам узроставых асаблівасцяў дзяцей. Для навучэнцаў 1-5 класаў была праведзена спартыўная эстафета "Вясёлы мяч"",  вучні 6-9 класаў удзельнічалі ў спаборніцтвах па настольнаму тэнісу, пераможцамі сталі: Хвост Данііл, Папоў Дзяніс, Кудака Дзяніс, вучні 9-11 класаў спаборнічалі па валейболу, баскетболу, міні-футболу.

21 октября 2019 г.
Дзень прававых ведаў

ПЛАН

мерапрыемстваў  на 26 кастрычіка (субота) 2019 года

Дзень прававога выхавання

“Мастацтва быць чалавекам”

Час

Месца

Мерапрыемства

Адказны

10.00 -10.45

Камп'ютарны клас

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

10.00-13.00

Кабінет 4 класа

Заняткі ад ЦТДіМ “Цуды з паперы”

Катлярчук Ю.А.

10.45-11.30

Спартыўная зала

Спартландыя  “Каляровыя мячы” 1-4 кл.

Бельскі І.У.,

Ліпко Л.В.

11.30-12.15

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Легкая атлетыка

Бельскі І.У.

12.15-13.00

Кабінет 5 класа

Турнір знаўцаў “Па сцежках асноўнага закона чалавека” 5-7 кл.

Кліменка В.Л.

Бобр Л.А.

12.15-13.00

Спартыўная зала

Заняткі па міні-футболу (ДзЮСШ)

Сцяпаненка А.А.

13.00-13.45

Кабінет 8 класа

КТС “Галоўны закон – быць чалавекам”

Пабядзінская Л.М.

Кананевіч Г.В.

13.45-14.30

Кабінет педагога-сацыяльнага

Відэалекторый “Падлетак і закон”

Коваль Н.Ф.

Прыходзька С.Г.

14.30-16.00

Агр. Судкова

Пашуковая дзейнасць атрада “Следапыты”

Захаранка Д.Ю., лідары ПА АА БРСМ, БРПА

16.00-18.00

Камп’ютарны клас

Работа комп’ютарнага класа

Коваль Н.Ф.

18.00 -20.00

Спартыўная зала

Спаборніцтвы па валейболу, міні-футболу  8-11кл.

Сяргеенка У.А.



Количество просмотров: Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Директор школы
«Гордимся, что научили»
«Гордимся, что научили»
Детский правовой сайт
Безопасное детство
Областной профориентационный портал
Региональный центр тестирования и профориентации
Куда поступать
БРПО
Афіцыйны сайт Рэспублікі Беларусь
Хойники - Википедия