75 ГАДОЎ ВЯЛІКАЙ ПЕРАМОГІ!
2018 -2020
Год Малой Родины
ШАГ
Школа активного гражданина
POMOGUT.BY
ресурс для людей, столкнувшихся с проблемой наркомании
Настаўніцкая газета
МВД
Могилевский институт МВД
УУниверситет гражданской обороны
:: ::

Вясеннія канікулы 2020


Вясеннія канікулы 2020

На веснавых канікулах 
(3
30.03.2020 па 04.04.2020)
РЭЖЫМ РАБОТЫ ШКОЛЫ 
з 8.00 да 20.00

НА КАНІКУЛАХ У ШКОЛЕ ПРАЦУЮЦЬ:

Прышкольны аздараўленчы лагер “Усмешка” 

8.30 -16.00

Гульнёвая пляцоўка “Нясумныя канікулы”

10.00 – 14.00

Школа будучых першакласнікаў

 

10.00 -11.00

 

Спартыўная зала

09.00-13.00

18.00- 20.00

Аб’яднанні па інтарэсах

згодна плану

Камп’ютарны  клас

 

09.00 -13.00

15.00 – 17.00

Валанцёрскі атрад   «Эка-лайф»

Панядзелак, серада

14.00- 16.00

Валанцёрскі атрад «Цімуравец»

Аўторак, чацвер,

14.00 -16.00

Творчая майстэрня ад ЦТДіМ

«Цуды з паперы”

Аўторак – субота

09.00 -12.00

 

Таксама ў школе вас чакаюць: гульні, конкурсы, падарожжы, цікавыя справы, цікавыя сустрэчы, падарункі і нечаканыя сюрпрызы!

ПРЫХОДЗЬ У ШКОЛУ!

ТУТ ДЛЯ ЎСІХ  ЗНОЙДЗЕЦЦА ДОБРАЯ СПРАВА!

План работы

Судкоўскай сярэдняй школы ў дні веснавых канікул

з 13.04.2020 па 18.04.2020

Час правядзення

Месца

правядзення

Мерапрыемствы

Адказныя

Панядзелак “Здаровы я- здаровая краіна»” 13.04.2020

8.30-16.00

Кабінет

1 класа

Работа аздараўленчагалагера з дзённымзнаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00 -10.45

Кабінет хіміі

Гутарка "Прафілактыка вірусных захворванняў”

Аніскавец Н.В.

10.45 - 11.30

Файе 2 паверха

Вучымся гуляць у шашкі

Найдзенка А.У.

11.30 - 12.15

Кабінет хіміі

Гульня-віктарына “Праўда ці не”

Пархоменка С.У.

12.1513.00

Школьны стадыён

Дзень прыгуна

Сяргеенка У.А.

13.00 – 14.00

Школьны двор

КТС “Мы выбіраем здароўе””

Пятруненка К.І.

15.10-15.55

Кабінет

4 класа

Аб’яднанне па інтарэсах

“Наша спадчына”

Фурс С.М.

15.10-15.55

Майстэрня

Аб’яднанне па інтарэсах “Умелыя рукі”

Раянок С.П.

15.10-15.55

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны інспектар дарожнага руху”

Бельскі І.У.

16.00-17.00

Кабінетінфарматыкі

Работа кабінета інфарматыкі

Коваль Н.Ф.

Аўторак “Дзень патрыёта” 14.04.2020

8.30-16.00

Кабінет

1 класа

Работа аздараўленчагалагера з дзённымзнаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00 – 10.45

Школьны двор

Рухомыя гульні на свежым паветры

Сяргеенка У.А.

10.50 – 11.40

Кабінет хіміі

КТС “Мы патрыёты Радзімы”

Ліпко Л.В.

11.50 -12.35

Кабінетхіміі

Квітней Беларусь

Грачыхіна Ю.С.

12.45 -13.30

Музейны пакой

Гадзіна гісторыі “Нашы землякі –героі”

Пятруненка К.І.

14.00-15.00

Кабінетінфарматыкі

Работа кабінета інфарматыкі

Коваль Н.Ф.

15.10-15.55

Кабінет 6 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Вяселая акварэлька”

Бобр Л.А.

15.10-15.55

Кабінет аховы працы

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны выратавальнік”

Фурс С.М.

16.00 -16.45

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Баскетбол

Бельскі І.У.

Серада  “Дзень карысных спраў” 15.04.2020

8.30-16.00

Кабінет1 класа

Работа аздараўленчагалагера з дзённымзнаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00-10.45

Школьны двор

Аперацыя “Школьны сад”

Раянок С.П.

10.45 -11.15

Кабінетхіміі

Час зносін “Добрае сэрца”

Найдзенка А.У.

11.15-12.00

Судкоўская СШ

Трудавы дэсант “Школьныя расліны”

Аніскавец Н.В.

12.00-12.45

Спартыўная зала

Гадзіна скандзінаўскай хадзьбы

Бельскі І.У.

12.45-14.00

Музейны пакой

КТС “Няхай пакаленні памятаюць”

Пятруненка К.І.

14.00-15.00

Кабінетінфар-кі

Работа кабінета інфарматыкі

Пархоменка С.У.

15.10-15.55

Кабінет 6 класа

Аб’яднанне “Вяселая акварэлька

Бобр Л.А.

16.00-16.45

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Валейбол”

 

Сяргеенка У.А.

Чацвер  “Прыгажосць вакол нас” 16.04.2020

8.30-16.00

Кабінет1 класа

Работа аздараўленчагалагера з дзённымзнаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00 – 10.45

Школьны стадыён

Рухомыя гульні на свежым паветры

Сяргеенка У.А.

10.45 – 11.30

Кабінетхіміі

Конкурс малюнкаў

“Красуйся родны край

Ліпко Л.В.

11.40-12.25

Кабінетхіміі

Гульня-віктарына 

“Сцежкамі роднага краю”

Грачыхіна Ю.С.

12.40-13.30

Школьны двор

Фотапаляванне

“Прыгажосць вакол нас”

Аніскавец Н.В.

13.30 -15.00

Кабінет 4 класа

Творчая майстэрня “Цуды з паперы”

Пархоменка С.У.

15.10 -15.55

Кабінетінфар-кі

Аб’яднанне па інтарэсах  “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

Пятніца  “Дзень прававых ведаў” 17.04.2020

8.30-16.00

Кабінет1 класа

Работа аздараўленчагалагера з дзённымзнаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00 – 10.45

Кабінетхіміі

Турнір знаўцаў"Мае правы і абавязкі”

Найдзенка А.У.

10.45 – 11.30

Кабінет хіміі

КТС “Абаронім правы казачных героеў”

Грачыхіна Ю.С.

11.30-12.15

Школьны двор

Гульні на свежым на паветры

Ліпко Л.В.

12.15-13.00

Кабінет педагога-сацыяльнага

Час зносін “Падлетак і закон”

Коваль Н.Ф.

13.00 -13.45

Кабінет 4 класа

Гуляем у шашкі

Фурс С.М.

14.00-16.00

Кабінетінфар-кі

Работа кабінета інфарматыкі

Пятруненка К.І.

Субота “СВЯТА ВЯЛІКДЗЕНЬ”18.04.2020

8.30-16.00

Кабінет1 класа

Работа аздараўленчагалагера з дзённымзнаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00-10.45

Кабінет інфарматыкі

Аб’яднанне па інтарэсах  “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

10.45 -11.30

Кабінет 4класа

КТС “Вялікоднае яйка”

Катлярчук Ю.А.

11.30-12.15

Спартыўная зала

Аб’яднанне “Легкая атлетыка”

Бельскі І.У.

12.15-13.45

Спартыўная зала

Заняткі па міні-футболу (ДзЮСШ)

Сцепаненка А.А.

14.00 –14.45

Кабінет хіміі

Традыцыі свята “ВЯЛІКДЗЕНЬ”

Коваль Н.Ф.


06 апреля 2020 г.

План работы

Судкоўскай сярэдняй школы ў дні веснавых канікул

З 06.04.2020 па 11.04.2020

Час правядзення

Месца

правядзення

Мерапрыемствы

Адказныя

Панядзелак “Мы выбіраем здароўе»” 05.04.2020

10.00 -10.45

Спартыўная зала

Гадзіна здароўя “ Здаровы я – здаровая краіна”

Бельскі І.У.

10.45 - 11.30

Кабінет хіміі

Гутарка "Правілы прафілактыкі пры каронавірусе"

Прыходзька С.Г.

11.30 - 12.15

Школьная пляцоўка

КТС “Я люблю спорт”

Бобр Л.А.

12.1513.00

Кабінет хіміі

Гульня-віктарына “Пра здарозўе ведаю ўсё”

Пятруненка К.І.

13.00 – 14.00

Музейны пакой

КТС “Няхай пакаленні памятаюць”

Пятруненка К.І.

15.10-15.55

Кабінет

4 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Наша спадчына”

Фурс С.М.

15.10-15.55

Майстэрня

Аб’яднанне па інтарэсах “Умелыя рукі”

Раянок С.П.

15.10-15.55

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны інспектар дарожнага руху”

Бельскі І.У.

16.00-18.00

Кабінетінфарматыкі

Работа кабінета інфарматыкі

Коваль Н.Ф.

Аўторак “Бяспечныя канікулы” 06.04.2020

8.30-16.00

Кабінет

1 класа

Работа аздараўленчагалагера з дзённымзнаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00 – 10.45

Спартыўная зала

Спартыўная эстафета “Хуткі мяч”

Бельскі І.У.

10.45 – 11.30

Кабінет хіміі

Інтарактыўная гульня“Правілы ПДР трэба ведаць”

Кананевіч Г.В.

11.30 -12.15

Кабінетхіміі

Турнір знаўцаўпа правілам пажарнай бяспекі

Бобр Л.А..

12.15 -13.00

Кабінетхіміі

Конкурс графічных малюнкаў “Я і мая бяспека”

Лобан К.М.

13.00-13.45

Школьны двор

Гульні на свежым паветры

Пабядзінская Л.М

14.00-15.00

Кабінетінфарматыкі

Работа кабінета інфарматыкі

Прыходзька С.Г.

15.10-15.55

Кабінет 6 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Вяселая акварэлька”

Бобр Л.А.

15.10-15.55

Кабінет аховы працы

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны выратавальнік”

 

Фурс С.М.

16.00 -16.45

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Баскетбол

Бельскі І.У.

 

 

Серада  “Дзень карысных спраў” 07.04.2020

8.30-16.00

Кабінет1 класа

Работа аздараўленчагалагера з дзённымзнаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00-10.45

Кабінетхіміі

Гадзіна добрых спраў

“Дапаможам падручнікам”

Пабядзінская Л.М.

10.45 -11.15

Кабінетхіміі

Гульня “Праўда ці не?”

Кліменка В.Л.

11.15-12.00

Спартыўная зала

Гадзіна скандзінаўскай хадзьбы

Сяргеенка У.А.

12.00-12.45

Судкоўская СШ

Акцыя "Чысты школьны двор"

Лобан К.М.

12.45-14.00

Музейны пакой

КТС “Няхай пакаленні памятаюць”

Пятрунека К.І.

14.00-15.00

Кабінетінфар-кі

Работа кабінета інфарматыкі

Галеня А.С.

15.10-15.55

Кабінет 6 класа

Аб’яднанне “Вяселая акварэлька

Бобр Л.А.

16.00-16.45

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Валейбол”

 

Сяргеенка У.А.

Чацвер  “Мы сябры прыроды” 08.04.2020

8.30-16.00

Кабінет1 класа

Работа аздараўленчагалагера з дзённымзнаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00 – 10.45

Спартыўная зала

Спартыўная эстафетаХуткі.Спрытны.Моцны

Сяргеенка У.А.

10.45 – 11.30

Кабінетхіміі

Гульня-віктарына “Зямля наш дом”

Прыходзька С.Г.

11.30 -12.15

Кабінетхіміі

Аперацыя “Школьныя расліны”

Галеня А.С.

12.15-13.00

Школьны двор

Фотапаляванне

“Прыгажосць вакол нас”

Пятруненка К.І.

13.00 -14.00

Кабінет3 класа

КТС “Вось такая садавіна”

Пабядзінская Л.М.

15.10 -15.55

Кабінетінфар-кі

Аб’яднанне па інтарэсах  “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

16.00-18.00

Кабінетінфар-кі

Работа кампьютарнага кабінета

Коваль Н.Ф.

Пятніца  “Дзень беларускай мовы” 09.04.2020

8.30-16.00

Кабінет1 класа

Работа аздараўленчагалагера з дзённымзнаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00 – 10.45

Кабінетхіміі

Турнір знаўцаў

"Лепшы знаўца мовы

Кананевіч Г.В.

10.45 – 11.30

Спартыўная зала

Гадзіна спорту “Гуляем у валейбол”

Сяргеенка У.А.

11.30-12.15

Кабінет хіміі

Віктарына “У краіне беларускіх пісьменнікаў”

Кліменка В.Л.

12.15-13.00

Кабінет хіміі

КТС “Мой сябар - кніга”

Лобан К.М.

13.00-14.00

Кабінет 3 класа

Творчая майстэрня “Цуды з паперы”

Пятруненка К.І.

14.00-17.00

Кабінетінфар-кі

Работа кабінета інфарматыкі

Коваль Н.Ф.

Субота “Дзень творчасці” 10.04.2020

8.30-16.00

Кабінет1 класа

Работа аздараўленчагалагера з дзённымзнаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00-10.45

Кабінет інфарматыкі

Аб’яднанне па інтарэсах  “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

10.45 -11.30

Кабінет3 класа

Творчая майстэрня “Цуды з паперы”

Бобр Л.А.

11.30-12.15

Спартыўная зала

Аб’яднанне “Легкая атлетыка”

Бельскі І.У.

12.15-13.45

Спартыўная зала

Заняткі па міні-футболу (ДзЮСШ)

Сцепаненка А.А.

14.00-16.00

Кабінет інфар-кі

Работа кабінета інфарматыкі

Коваль Н.Ф.


04 апреля 2020 г.
ФОТАПАЛЯВАННЕ "ПРЫГОЖАЯ ШКОЛА"


03 апреля 2020 г.
КАРЫСНЫЯ КАНІКУЛЫ


02 апреля 2020 г.
Акцыя "Пакармі птушку"


01 апреля 2020 г.
Карысныя канікулы


31 марта 2020 г.
Калектыўная творчая справа "Меры бяспекі"


25 марта 2020 г.

План работы Судкоўскай сярэдняй школы ў дні веснавых канікул 2019/2020 навучальнага года

Задачы:стварэнне ўмоў для паўнацэннага адпачынку вучняў, зняцце эмацыянальнага і інтэлектуальнага напружання, абнаўленне фзічных і духоўных сіл, умацаванне здароўя, усебаковае развіццё дзяцей, задавальненне іх індывідуальных запатрабаванняў

Час правядзення

Месца

правядзення

Мерапрыемствы

Адказныя

Панядзелак “УРА! КАНІКУЛЫ” 30.03.2020

8.30-16.00

Кабінет

1 класа

Работа аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00 -10.45

Кабінет хіміі

Гульня-віктарына "Бяспечныя канікулы"

Кліменка В.Л.

10.45 - 11.30

Кабінет 

3 класа

Творчая майстэрня “Цуды з паперы”

Прыходзька С.Г.

11.30 - 12.15

Спартыўная зала

Гадзіна здароўя "Вясёлы мяч"

Сяргеенка У.А.

12.15 – 14.00

Агр. Судкова

Акцыя “Добрае сэрца”, “Клопат”

Пятруненка К.І.

14.00 – 14.45

Кабінет педагога-арганізатара

Пашуковая дзейнасць атрада “Следапыты”

Пятруненка К.І.

15.10-15.55

Кабінет

4 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Наша спадчына”

Фурс С.М.

15.10-15.55

Майстэрня

Аб’яднанне па інтарэсах “Умелыя рукі”

Раянок С.П.

15.10-15.55

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны інспектар дарожнага руху”

Бельскі І.У.

16.00-18.00

Кабінет інфарматыкі

Работа кабінета інфарматыкі

Коваль Н.Ф.

18.00 -19.30

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Міні-футбол”

Сяргеенка У.А.

Аўторак “Бяспечныя канікулы” 31.03.2020

8.30-16.00

Кабінет

1 класа

Работа аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00 – 10.45

Спартыўная зала

Спартландыя “Хуткія, моцныя, спрытныя”

Бельскі І.У.

10.45 – 11.30

Кабінет хіміі

Пазнавальная гульня “Мая бяспека”

Кананевіч Г.В.

11.30 -12.15

Кабінет хіміі

Інтарактыўная гульня па ПДД “Свая гульня”

Лобан К.М.

12.15 -13.00

Кабінет хіміі

Конкурс малюнкаў “Бяспечныя канікулы”

Бобр Л.А..

13.00-13.45

Кабінет хіміі

Практычны занятак “Бяспеныя паводзіны ”

Пабядзінская Л.М

14.00-16.00

Кабінет інфарматыкі

Работа кабінета інфарматыкі

Прыходзька С.Г.

15.10-15.55

Кабінет 7 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Экалогія і здароўе”

Кузьменка І.А.

15.10-15.55

Кабінет 6 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Вяселая акварэлька”

Бобр Л.А.

15.10-15.55

Кабінет аховы працы

Аб’яднанне па інтарэсах “Юны выратавальнік”

Фурс С.М.

17.00 -18.00

Спартыўная зала

Работа спартыўнай залы

Сяргеенка У.А.

 

18.00 -18.45

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Баскетбол

Бельскі І.У.

18.45-20.00

Спартыўная зала

Спартыўныя спаборніцтвы па міні-футболу

Бельскі І.У.

Серада  “Дабро ў тваімсэрцы” 01.04.2020

8.30-16.00

Кабінет 1 класа

Работа аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00-10.45

Кабінет хіміі

КТС “Мае добрыя справы”

Кліменка В.Л.

10.45 -11.15

Актавая зала

Конкурсная праграма “Карагод дабра”

Пабядзінская Л.М.

11.15-12.00

Спартыўная зала

Гульнёвая праграма “Усе на старт”

Сяргеенка У.А.

12.00-12.45

Прышкольная тэрыторыя

Акцыя "Пакармі птушку"

Лобан К.М.

12.45-14.00

Кабінет хіміі

Творчая майстэрня “Цуды з паперы”

Галеня А.С.

14.00-16.00

Кабінет педагога-арганізатара

Пашуковая дзейнасць атрада “Следапыты”

Пятрунека К.І.

15.10-15.55

Кабінет 6 класа

Аб’яднанне па інтарэсах “Вяселая акварэлька

Бобр Л.А.

16.00-18.00

Кабінет інфарматыкі

Работа кабінета інфарматыкі

Прыходзька С.Г.

18.00-18.45

19.00 -19.45

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах “Валейбол”,

спаборніцтвы па міні-футболу

Сяргеенка У.А.

Чацвер  “Мая Радзіма Беларусь” 02.04.2020

8.30-16.00

Кабінет1 класа

Работа аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00 – 10.45

Спартыўная зала

Гульнёвая праграма “Гульні нашых продкаў”

Сяргеенка У.А.

10.45 – 11.30

2 паверх

Гульня па станцыям “Збяры Беларусь у сваім сэрцы”

Кліменка В.Л., Галеня А.С.

11.30 -12.15

Музейны пакой

Наведванне школьнага музейнага пакою

Кананевіч Г.В.

12.15-13.00

Кабінет хіміі

Творчая майстэрня “Калядная зорка”

Бобр Л.А.

13.00 -15.00

Кабінет хіміі

Валанцёрскі атрад “Цімуравец”.

Пашуковая дзейнасць “Нашы землякі – ветэраны”

Пабядзінская Л.М.

15.10 -15.55

Кабінет інфарматыкі

Аб’яднанне па інтарэсах  “Юны інфарматык

Лобан К.М.

16.00-18.00

Кабінет педагога-сацыяльнага

Індывідуальныя гутаркі з падлеткамі “Мая бяспека”

Коваль Н.Ф.

18.00-20.00

Спартыўная зала

Спаборніцтвы па міні-футболу, валейболу

 

Захаранка Д.Ю.

Пятніца  “Хвілінка творчасці” 03.04.2020

8.30-16.00

Кабінет 1 класа

Работа аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00 – 10.45

Актавая зала

Конкурсная праграма "Лепш за усіх"

Пабядзінская Л.М.

10.45 – 11.30

Спартыўная зала

Спартландыя “Падарожжа у краіну Спартландыі”

Сяргеенка У.А.

11.30-12.15

Кабінет хіміі

Конкурс бумажных фігур “Веснавая казка”

Кліменка В.Л.

12.15-13.00

школьны двор

Фотапаляванне "Прыгожая школа"

Лобан К.М.

13.00-14.00

Кабінет хіміі

Творчая майстэрня “Цуды з паперы”

Галеня А.С.

14.00-16.00

Кабінет інфарматыкі

Работа кабінета інфарматыкі

Прыходзька С.Г.

16.00-18.00

Кабінет педагога-сацыяльнага

Індывідуальныя гутаркі з падлеткамі “Мая бяспека”

Коваль Н.Ф.

18.00 - 20.00

Спартыўная зала

Спаборніцтвы па міні-футболу

Бельскі І.У.

Субота “Па старонкам малой Радзімы” 04.04.2020

8.30-16.00

Кабінет 1 класа

Работа аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем “Усмешка”

Захаранка Д.Ю.

10.00-10.45

Кабінет інфарматыкі

Аб’яднанне па інтарэсах  “Юны інфарматык”

Лобан К.М.

10.00 -11.15

Хол 1 паверха

Спаборніцтва па настольнаму тэнісу

Сяргеенка У.А.

11.15 -12.00

Кабінет 8 класа

Завочнае падарожжа “Мая Беларусь”

Кананевіч Г.В.

11.30-12.15

Спартыўная зала

Аб’яднанне па інтарэсах  “Легкая атлетыка”

Бельскі І.У.

12.15-13.45

Спартыўная зала

Заняткі па міні-футболу (ДзЮСШ)

Сцепаненка А.А.

14.00-16.00

Кабінет інфарматыкі

Работа кабінета інфарматыкі

Бобр Л.А.

16.00-17.00

Кабінет педагога-сацыяльнага

Індывідуальныя гутаркі с падлеткамі “Я і мая сям’я”

Коваль Н.Ф.

18.00-20.00

Спартыўная зала

Спартыўныя спаборніцтвы па міні-футболу, валейболу

Бельскі І.У.


Дополнительные подразделы:

Прышкольны аздараўленчы лагер "Усмешка"

Количество просмотров: Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Директор школы
«Гордимся, что научили»
«Гордимся, что научили»
Детский правовой сайт
Безопасное детство
Областной профориентационный портал
Региональный центр тестирования и профориентации
Куда поступать
БРПО
Афіцыйны сайт Рэспублікі Беларусь
Хойники - Википедия
Государственный герб Республики Беларусь
Государственный флаг Республики Беларусь